Eleganckie wozy – kupisz je na wyjątkowych aukcjach

Każdy z nas marzy o życiu w splendorze, to smutne, świat jest tak zbudowany, że nie każdy w tym luksusie może żyć. Wskutek tego opowiastki o tym, że jakiś samochód należący do kogoś istotnego został kupiony za ciężkie finanse, na ogół traktujemy z przymrużeniem oka. Często okazuje się, że wiele z używanych przez ważne osoby przedmiotów, kiedy trafi na aukcję, ma prawo osiągnąć wartość przekraczającą znacznie wartość rynkową. Najlepszym tego przykładem są doborowe samochody, które dawniej były własnością legendarnych polityków, aktorów, celebrytów, piosenkarzy. Niedawno na międzynarodowej aukcji znalazły się ekskluzywne samochody, należące do obalonego prezydenta Tunezji. Jako, że miał on ogromne zamiłowanie do luksusu, wszelkie samochody znajdujące się w jego stajni były samochodami krótkich serii, produkowanych dla najbogatszych ludzi tego świata. To kłopotliwe, tunezyjski tyran, dyktator został obalony, a czmychając wspólnie z żoną do Arabii Saudyjskiej, wszystkie swoje idealna musiał zostawić w kraju, a rząd tunezyjski wystawił je na aukcję, by odzyskać choć drobną część zagrabionych przez niego dewiz. 

Które samochodowe perełki pojawiły się na aukcji? 

Maybach 62

Cadillac Limousine Mi Blinde

Aston Martin Vanquish

Bentley Continental Sport

Mercedes CL Sport

Porsche Panamera

GMC Cadillac

Lamborghini Gallardo

Mercedes McLaren

Licytacje pierwszorzędnych samochodów na świecie przyciągają wielu widzów – jedni pragną nabyć samochód mający swoją historię, inni chcą z bliska obejrzeć komfort i zadumać się nad bogactwem innych. W wielu przypadkach, z racji na swoją wartość historyczną, ceny takich wozów szybują w górę. Niejeden chciałby jeździć wozem, jaki dawniej należał do Marlona Brando, Sylwestra Stallone czy innej gwiazdy. I oczywiście w wypadku samochodów luksusowych, które zostały wystawione na aukcje z rozmaitych przyczyn, najdroższa jest ich historia – na stronie internetowej videos opisujemy takie przypadki.

Licytacje aut doborowych cieszą się obfitym zainteresowaniem. I nie chodzi tutaj tylko o samochody najnowszej generacji – nieraz się zdarza, że najwyższe kwoty uzyskują samochody kilkudziesięcioletnie, lecz mające jakąś swoją historię. W jaki sposób dotychczas, najwyższą cenę zdobył samochód z 1957 roku – czerwone Ferrai Testa Rossa, został sprzedany za astronomiczna sumę 16,4 mln dolarów. Jest to najlepszy wynik cenowy na aukcjach automobilowych. O tym samochodzie wiadomo jedynie, że poprzez osiem lat brał udział w rajdach samochodowych na obszarze Stanów Zjednoczonych oraz Europy, kto jest jego nabywcą – nie ujawniono.

Sprawdź również:

https://www.extratimeout.com              cars

https://www.fox360.net/pl         podróże

https://www.fox360.net              videos

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *